Pułtusk czyta dzieciom

W dniu 29 września w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej Bibliotece dzieci z pułtuskich przedszkoli oraz wychowankowie SOSW miały możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych opowiadań oraz zabawnych wierszyków. W rolę lektorów wcielili się goście, znani pułtuszczanie, przedstawiciele lokalnej władzy oraz instytucji współpracujących z Biblioteką oraz sami bibliotekarze. Opowiadania przybliżyli dzieciom:

Krzysztof Nuszkiewicz – Burmistrz Miasta Pułtusk

Róża Krasucka – Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk

ks. Michał Podgórski – wikariusz w parafii św. Mateusza

Patrycja Kazimierczak – sekretarz Miasta Pułtusk

Piotr Karkowski – kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu

Michał Kisiel – dyrektor Domu Polonii

Bożena Potyraj – dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej

Lidia Sadowska – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4

Iwona Staśkiewicz – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5

Katarzyna Kalińska – dyrektor Żłobka Miejskiego

Aleksandra Adamska – psycholog w Dziennym Domu SENIOR-WIGOR MOPS-u

Wanda Sochacka i Maria Jastrzębska – uczestniczki Dziennego Domu SENIOR-WIGOR oraz pracownicy Biblioteki: Bogusława Korsak, Barbara Zbrzezna oraz Justyna Brzozowska-Uchnast.

Łącznie w trzech spotkaniach uczestniczyło ponad 160 dzieci. Na zakończenie spotkań dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem oraz pamiątkową zakładką do książki.

Pułtusk czyta dzieciom