Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto to powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego w 2003 roku. W akcję propagującą jego literaturę od paru lat włącza się Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela.

Pracownicy Biblioteki przeczytali uczniom pułtuskich szkół podstawowych znane utwory angielskiego pisarza. Odczytane zostały fragmenty książki J. R. R. Tolkiena "Łazikanty", „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, a uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książki.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena