Jak Pułtusk świętował

Jedną z imprez towarzyszących XV obchodom Dni Patrona Miasta Pułtuska św. Mateusza była wystawa zorganizowana przez Pułtuskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne oraz Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. J. Lelewela pt. „Jak Pułtusk świętował.”

Jak Pułtusk świętował

Jedną z imprez towarzyszących XV obchodom Dni Patrona Miasta Pułtuska św. Mateusza była wystawa zorganizowana przez Pułtuskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne oraz Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. J. Lelewela pt. „Jak Pułtusk świętował.” Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Burmistrz Miasta Wojciech Dębski w dniu 21 września o godz. 17°°.

Na wystawie wyeksponowano m.in. archiwalne numery prasy lokalnej, puchary i dyplomy odzwierciedlające sukcesy sportowe oraz fotografie prezentujące szereg imprez o charakterze artystycznym, kulturalnym i sportowym, mających miejsce na przestrzeni 14 minionych lat. Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Parafii św. Mateusza, Urzędu Miejskiego w Pułtusku, Biura Rady Miejskiej w Pułtusku, Muzeum Regionalnego w Pułtusku, Pułtuskiej Biblioteki Publicznej, szkół z terenu miasta i gminy Pułtusk, pułtuskich zakładów pracy i osób prywatnych. Uroczyste otwarcie zgromadziło zarówno wielu mieszkańców Pułtuska i okolic jak i  gości przybywających do naszego miasta na coroczne święto.

Wystawę można zwiedzać w Galerii „4 Strony Świata” do 18 października w godz. 10°° – 18°°.

 Jak Pułtusk świętował

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.