Mała książka – wielki człowiek

Zapraszamy do udziału w projekcie

Mała książka – wielki człowiek

Zapraszamy do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Pułtuska Biblioteka Publiczna przystąpiła do projektu, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo, przygotowanego przez Instytut Książki. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (ur. 2014 -2017), które odwiedzi naszą Bibliotekę bądź jedną z jej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

 

 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego udział w projekcie. Oprócz dyplomu otrzyma także drobny upominek. W wyprawce znajdzie się również poradnik dla Rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, który przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

 

 

 


Informacja dla rodziców (plik PDF 11 291 KB)

 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.