Dofinansowanie z programu Partnerstwo dla Książki 2021

Dofinansowanie z programu Partnerstwo dla Książki 2021

Z radością informujemy, że Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela uzyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu                w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2021. Celem programu jest poszerzanie zakresu usług bibliotek oraz dostosowanie ich do potrzeb lokalnej społeczności, zwłaszcza młodzieży.

 

Realizacja projektu pt. „Dawno, dawno temu… czyli opowieści moich dziadków” koncentruje się wokół 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i obejmuje: konkurs literacki dla uczniów szkół średnich powiatu pułtuskiego, wydarzenia on-line tj. wykład historyczny, relacje osób aktywnie występujących przeciwko władzy komunistycznej w Polsce oraz cyklu prezentującego materiały z lat 1945-1989 znajdujące się w zbiorach regionalnych Biblioteki. Projekt realizowany będzie w terminie od kwietnia do grudnia 2021 r.

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.