XV Wyścig po historię już za nami

XV Wyścig po historię już za nami
XV edycja „Wyścigu po historię” już za nami
XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza zainaugurował „Wyścig po historię”.
Konkurs został zorganizowany przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne oraz pułtuski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas VI – VIII szkół podstawowych z terenu gminy Pułtusk. Uczestnicy wykazali się szerokim zakresem wiedzy historycznej oraz dogłębną znajomością tradycji własnego miasta. Po mistrzowsku wykonali również konkurencje sprawnościowe, tj. bieg, strzał do bramki i strzelanie z łuku.
Zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Pułtusku w składzie: Zuzanna Stępniewska, Kinga Jaskulska, Maciej Krawczyk i Karol Badetko, z opiekunem, Katarzyną Apalińską.
Nagrody rzeczowe oraz upominki dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Archiwum Państwowe w Warszawie.


XV Wyścig po historię już za nami

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.