Wyścig po historię

Konkurs historyczno – sprawnościowy Wyścig po historię, inaugurujący coroczne obchody Dni Patrona Miasta św. Mateusza, w tym roku odbył się w środę, 17 września.

Wyścig po historię

Konkurs historyczno – sprawnościowy Wyścig po historię, inaugurujący coroczne obchody Dni Patrona Miasta św. Mateusza, w tym roku odbył się w środę, 17 września.  Konkurs, którego organizatorzy, stawiając sobie za cel popularyzowanie kultury regionalnej i integrację pułtuskiej społeczności, jest dla uczniów szkół doskonałą okazją do wykazania się zarówno wiedzą historyczną, jak i sprawnością fizyczną. W tegorocznej edycji uczestnicy konkursu nie tylko odpowiadali na pytania dotyczące znajomości historii naszego miasta, biegali na czas i strzelali z łuku, ale też mogli wykazać się umiejętnością oddawania celnych strzałów piłką do bramki. Zdobywcy pierwszych miejsc: uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku, po niewielkich staraniach odszukali ukryty skarb. W kategorii gimnazjów II miejsce zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. rtm. W. Pileckiego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przemiarowie, III miejsce ex aequo – Publiczne Gmnazjum nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku oraz Publicznego Gimnazjum nr 3 im. bpa Andrzeja Noskowskiego. Wśród drużyn zwycięskich ze szkół podstawowych na II miejscu ex aequo znalazły się PSP nr 3 im. T. Kościuszki w Pułtusku i PSP im. rtm. W. Pileckiego w Przemiarowie, IV miejsce – PSP nr 4 im. I. Szewińskiej, V miejsce – PSP im. bł. Jana Pawła II, VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobach.Wyścig po historię

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.