I edycja Konkursu Poezji i Prozy Wiktora Gomulickiego

26 października miała miejsce I edycja Konkursu Poezji i Prozy Wiktora Gomulickiego,zorganizowanego przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną oraz Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku. Konkurs objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Starostę Pułtuskiego to ciekawa forma popularyzowania twórczości Wiktora Gomulickiego, wybitnego twórcy polskiego pozytywizmu, który tak ciekawie utrwalił Pułtusk w literaturze, wpisując się w historię naszego miasta. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: konkurs recytatorski – recytacja wiersza Wiktora Gomulickiego oraz konkurs pięknego czytania – przeczytanie fragmentu „Wspomnień niebieskiego mundurka”. Jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W I edycji konkursu jury przyznało:

Kategoria I

I miejsce – Zuzanna Mosakowska, PSP nr 4 z kl. sportowymi im. I. Szewińskiej w Pułtusku

II miejsce – Malwina Uchrońska, PSP nr 2 z oddz. int. im. mjr. H. Sucharskiego w Pułtusku III miejsce – Kinga Jaskulska, PSP nr 3 z oddz. int. im. T. Kościuszki w Pułtusku

Wyróżnienia – Maria Kowalska, PSP nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku oraz Magdalena Świderska, Społeczna Szkoła Podstawowa w Gzach

Kategoria II

I miejsce – Maria Rzeczkowska, ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku

II miejsce – Tomasz Kruszewski, LO im. P. Skargi w Pułtusku

III miejsce – Anna Skura, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie Wyróżnienie - Eliza Matusiak, Zespół Szkół im. B. Prusa w Pułtusku.

I edycja Konkursu Poezji i Prozy Wiktora Gomulickiego