Wakacje w Bibliotece

Wakacje w Bibliotece

W wakacje w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej odbywały się zajęcia z cyklu „Lato w Bibliotece”. Spotkania prowadzone były od poniedziałku do piątku w Oddziale dla Dzieci oraz w Czytelni placówki w godzinach 1100-1300.

Celem organizatorów było rozbudzenie wyobraźni dzieci poprzez wykorzystanie różnych technik plastycznych. Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się m. in. z kirigami i kusudamą (sztukami składania papieru), witrażoplastyką. Przy wykonywaniu prac wykorzystano nie tylko tradycyjny papier, kredki czy plastelinę ale też nici, jarzębinę i styropian.

Prowadzący starali się zapewnić swobodę twórczą uczestnikom zajęć. Nie narzucali im własnych myśli ani ram czasowych na stworzenie swojego dzieła. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość obrazowego wyrażenia własnych uczuć. Dawało im to radość i satysfakcję z własnej twórczości.

W bibliotece nie mogło też zabraknąć zajęć z książką. Dzieci czytały fragmenty swoich ulubionych bajek a następnie przebierały się za baśniowe postacie i odgrywały krótkie scenki.

Nasze pociechy chętnie rozwiązywały krzyżówki, rebusy i zagadki. Wakacje upłynęły im na miłej zabawie, która równocześnie rozwinęła ich ukryte talenty.

Zajęcia prowadzone były przez: Elżbietę Gierek, Justynę Brzozowską, Jolantę Sierzan, Kamila Ciecierskiego.