Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

W ramach obchodów Pułtuskich Dni Literatury Dzieci i Młodzieży w Bibliotece odbyło się jedenaste już spotkanie z autorem opowiadań i wierszy dla dzieci. Znakomity pisarz, ale również tłumacz językowy Paweł Beręsewicz, znany dziecięcej i młodzieżowej publiczności, odwiedził 16 kwietnia b.r. najmłodszych czytelników naszego miasta w Czytelni Biblioteki. Nauczyciel języka angielskiego opowiedział dzieciom, co przyczyniło go do zmiany zawodu.

Dzieci odpytywane przez pisarza ze znajomości słówek w języku angielskim świetnie radziły sobie z tym zadaniem. Pisarz okazał się dowcipny, szybko nawiązał kontakt ze zgromadzoną publicznością. W rozmowie z dziećmi „przy kawie” dowiedział się o ich zainteresowaniach czytelniczych, przygodach jakie ich spotkały oraz sam wyjawił wiele niezwykłych wydarzeń, które przydarzyły się rodzinie „Ciumków”, o których pisze w swoich opowiadaniach. Jego powieści napisane żywym językiem, opowiadają historię, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Poprzez przedstawienie ciekawych portretów swoich bohaterów pisarz zachęcał do sięgania po jego książki. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Chętnie odpowiadał na pytania zaproszonych dzieci. Po zakończeniu spotkania czytelnicy mieli okazję zakupić książki oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.