Ferie z Biblioteką

W okresie ferii zimowych Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela przygotowała dla dzieci szereg atrakcji.

Ferie w Bibliotece 2013

Z zimą wkoło jest wesoło

W okresie ferii zimowych Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela przygotowała dla dzieci szereg atrakcji. W godzinach od 1100 do 1300, 57 dzieci w wieku 5-11 lat uczestniczyło w zajęciach plastyczno - manualnych. Codzienna frekwencja wynosiła od 20 do 25 osób.

Motywem przewodnim zajęć była zima. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak zachować bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu, gdzie mogą zjeżdżać na sankach i jak udzielać pierwszej pomocy.

Podczas pogadanek na temat Internetu, uczestnicy zajęć dowiedzieli się, w jaki sposób należy ustrzec się przed niebezpieczeństwami, które czyhają w sieci i gdzie można uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas korzystania z komputera. Uczestnikom przedstawiono strony internetowe z myślą o nich m.in. www.321internet.pl , www.dzieckowsieci.pl czy www.sieciaki.pl .

W tym roku dzieci mogły również dowiedzieć się o zwierzętach i przyrodzie, dzięki spotkaniom z pracownikiem Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, Panią Natalią Wielechowską, która prowadziła zajęcia. Dzieci oglądały ciekawe prezentacje multimedialne wyświetlane na dużym ekranie o powyższej tematyce.

Podczas zajęć integracyjnych dzieci nawiązały nowe przyjaźnie oraz nauczyły się współpracować w grupie. Prace, które wykonywały na zajęciach zabierały do domu, aby w gronie rodzinnym pochwalić się zdolnościami.

W czasie zabaw z dziećmi zastosowano różne formy pracy edukacyjno-wychowawczej, dostosowując je do poszczególnych grup wiekowych.  Ostatniego dnia ferii na uczestników czekała miła niespodzianka w formie słodkiego poczęstunku oraz konkursów, w których można było wygrać drobne upominki.

Dzięki prowadzonym spotkaniom w okresie wolnym od zajęć lekcyjnych, biblioteka staje się dla dziecka miejscem bezpiecznym i przyjaznym, nie tylko uczy, ale też bawi i pomaga. Dzieci podczas licznych zabaw integracyjnych uczą się komunikatywności i współpracy. Mamy nadzieję, że również latem wybiorą się w wakacyjną podróż z książką.

Zajęcia odbywały się również w naszych filiach:

Filii nr 1 ul. Brzozowa 5, 06 – 100 Pułtusk,

Filii nr 2 ul. 13 Pułku Piechoty 1, 06 – 100 Pułtusk,

Filii nr 3 ul. Na skarpie 10, 06 – 100 Pułtusk.

Filii w Przemiarowie, 06 – 100 Pułtusk – Przemiarowo.