Wiosna w Lelewelu

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Pułtuska Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs plastyczny pt. Wiosna, wiosna wokół nas - wiosenny krajobraz Pułtuska.

Wiosna w Lelewelu

W konkursie udział wzięli uczniowie klas III - V szkół podstawowych z Miasta i Gminy Pułtusk oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Celem konkursu było rozwijanie zdolności manualnych najmłodszych mieszkańców naszego miasta oraz zwrócenie uwagi na piękno i walory krajobrazowe własnego regionu.

Podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26.03.2013 r. o godz. 10 00  w Czytelni Biblioteki. Na konkurs wpłynęło 91 prac z 7 szkół. Jury Konkursowe w składzie: Barbara Popielska, Bożena Potyraj, Barbara Zbrzezna oraz Justyna Brzozowska postanowiło przyznać 7 nagród głównych oraz 9 wyróżnień.

Lista osób nagrodzonych:
1. Julia Grzybowska, uczennica  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku
2. Anna Sitkowska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pułtusku
1.  Ola Orłowska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku
2.  Agnieszka Dobrzyńska, uczennica SOSW w Pułtusku
1.Weronika Kaźmierczak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Płocochowie
2. Joanna Gietka, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku
3.Gabriela Grudziąż, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku

1. Natalia Bąk, uczennica SOSW w Pułtusku
2.  Łukasz Baczyński, uczeń SOSW w Pułtusku
3.  Piotr Pytka, uczeń SOSW w Pułtusku
4. Daniel Górecki uczeń SOSW w Pułtusku
5. Karolina Parzychowska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku
6. Monika Gralewska, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przemiarowie
7. Weronika Wiśniewska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pułtusku
8. Piotr Lachowski, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobach
9. Emilia Czaplicka, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Na zakończenie,  jak nakazuje tradycja, dzieci wraz z opiekunami utopili Marzannę na znak pożegnania zimy.