Pułtusk czyta dzieciom

W ramach obchodów Dni Patrona Miasta św. Mateusza, w Czytelni Biblioteki odbyło się niezwykłe spotkanie z literaturą dla dzieci. Jak co roku, w tą cudowną krainę baśni i przygód wprowadzili nas znani pułtuszczanie, którzy wcielili się w rolę lektorów.

Włączając się w ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 21 września br. o godz. 11.00 odbyło się spotkanie pt. „Pułtusk czyta dzieciom”. Tym razem najmłodszym mieszkańcom naszego miasta czytali znani pułtuscy przedstawiciele instytucji współpracujących z Biblioteką. Spotkania z ich udziałem cieszą się niegasnącą popularnością. Są doskonałą okazją do spotkania znanych w mieście osób.

Po niezapomnianej krainie wierszy i opowiadań oprowadzili nas: Burmistrz Miasta Pułtusk – Wojciech Dębski Dyrektor ZS nr 4 – Krzysztof Łachmański Strażak – Bogdan Karczmarewicz Komendant Policji – Zbigniew Matusiak Dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej – Lech Chybowski Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej – Anna Latek Prodziekan Wydziału Historycznego AH – dr Radosław Lolo oraz pracownik Oddziału dla Dzieci – Justyna Brzozowska.

Nasi goście przybliżyli dzieciom utwory m.in. Juliana Tuwima oraz inne opowiadania związane z nadchodzącą porą roku, czyli Jesienią. Wspaniałą publiczność stanowili uczniowie pułtuskich szkół oraz ich rodzice. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, a nasi goście zostali mile przyjęci przez najmłodszych czytelników.