Pułtusk czyta dzieciom

W ramach obchodów Dni Patrona Miasta św. Mateusza, nasza Biblioteka zaprosiła niezwykłych gości do Czytelni Biblioteki. W dniu 20 września br. o godz. 11.00 odbyło się spotkanie ph. „Pułtusk czyta dzieciom”. Bajki swojego dzieciństwa zaprezentowali najmłodszym specjalni goście, znani pułtuszczanie, przedstawiciele lokalnej władzy oraz instytucji współpracujących z Biblioteką.

Po zaczarowanej krainie wierszy i bajek oprowadzili nas:
Burmistrz Miasta Pułtusk – Wojciech Dębski
Dyrektor ZS nr 4 – Krzysztof Łachmański
Strażak – Bogdan Karczmarewicz
Komendant Policji – Zbigniew Matusiak
Wikariusz z Parafii Św. Mateusza - Ksiądz Michał Podgórski
Dziennikarze Pułtuskiej Gazety Powiatowej – Ewa Kowalczyk i Lech Chybowski
Dyrektor Żłobka Miejskiego – Katarzyna Kalińska
Pracownik Nadleśnictwa Pułtusk – Adam Gadomski
Prodziekan Wydziału Historycznego AH – dr Radosław Lolo
oraz pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Ewa Kowalska.

Nasi goście przybliżyli dzieciom historyjki o zwierzątkach oraz inne opowiadania związane z nadchodzącą porą roku, czyli Jesienią. Wspaniałą publiczność stanowili uczniowie pułtuskich szkół oraz ich rodzice. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, a jego zakończenie upamiętniliśmy pamiątkowym zdjęciem.