Wakacje w Filii nr 1 Pułtuskiej Biblioteki Publicznej

Wakacje w Filii nr 1 Pułtuskiej Biblioteki Publicznej

W zajęciach przeprowadzonych w wakacje w Filii Nr 1 uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Spotkania odbywały się codziennie w sierpniu w godzinach od 11.00 do 13.00. Łącznie odbyło się 14 spotkań, w których wzięło udział 61 dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na świeżym powietrzu – gra w piłkę, gra w klasy, malowanie kredą, gra w gumę, puszczanie baniek mydlanych itp. Uczestnicy z wielką uwagą słuchali bajek i opowiadań, a w szczególności o życiu i zwyczajach krasnali. Z dużym zaangażowaniem układały puzzle i historyjki obrazkowe, a także korzystały z gier komputerowych. Zacięta rywalizacja toczyła się przy popularnych grach planszowych, takich jak warcaby, monopol i chińczyk, a także przy kalamburach. Odbyło się również kilka spotkań plastyczno - manualnych, podczas których powstały okazałe warzywa z plasteliny, pomysłowe zwierzaki cudaki i piękne obrazki z wakacji.Wakacje w Filii nr 1 Pułtuskiej Biblioteki Publicznej

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.