Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Pułtusk czyta dzieciom

W dniu 29 września w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza Biblioteka, jak co roku, również włączyła się do akcji pod hasłem Pułtusk czyta dzieciom. Dzieci miały możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych opowiadań oraz zabawnych wierszyków. W rolę lektorów wcielili się specjalni goście, znani pułtuszczanie, przedstawiciele lokalnej władzy oraz instytucji współpracujących z Biblioteką oraz sami bibliotekarze.

Historyjki o zwierzątkach oraz inne opowiadania związane z jesienią, przybliżyli dzieciom m.in.:

Burmistrz Miasta Pułtusk – Krzysztof Nuszkiewicz

Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk – Róża Krasucka

Prodziekan Wydziału Historycznego AH – dr Radosław Lolo

Komendant Policji – Zbigniew Matusiak

Dziennikarze Pułtuskiej Gazety Powiatowej – Ewa Kowalczyk i Lech Chybowski

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5 – Iwona Staśkiewicz

Dyrektor Żłobka Miejskiego – Katarzyna Kalińska

Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Piotr Karkowski

Strażak – Bogdan Karczmarewicz

Pan Erwin Kowalczyk

oraz bibliotekarki: Bożena Potyraj, Bogusława Korsak, Barbara Zbrzezna, Joanna Banaszek, Ewelina Tomczak oraz Justyna Brzozowska-Uchnast.

Łącznie w Czytaniu wzięło udział ponad 100 dzieci z pułtuskich szkół i przedszkoli. W trakcie czytania dzieci żywo uczestniczyły w spotkaniach, dopowiadając brakujące słowa historii, przewidując zastosowane w wierszowanej opowieści rymy. Na zakończenie spotkań dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem oraz kolorowanką o tematyce jesiennej.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Pułtusk czyta dzieciom