Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji jego święta w Bibliotece oraz placówkach oświatowych przeprowadzono zajęcia, które miały przybliżyć dzieciom wszystko, co wiąże się z misiem. Każde dziecko przyniosło swojego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, jest niezastąpionym, prawdziwym przyjacielem Misie są z dziećmi zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać, dlatego też należy pamiętać o jego święcie.  Podczas zajęć bibliotekarka opowiedziała dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Młodsze dzieci kolorowały misiową zakładkę, starsze wykonywały misia z płyty CD. Następnie dzieci wysłuchały ciekawostek o misiach, układały historię obrazkową do opowiadania „Złotowłosa i trzy misie” oraz puzzle z ulubionymi bohaterami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Światowy Dzień Pluszowego Misia