Tydzień Bibliotek 2016

Tydzień Bibliotek 2016

W ramach Tygodnia Bibliotek ph. Biblioteka inspiruje w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela odbywają się zajęcia tematyczne dla różnych grup wiekowych.  Celem spotkań z czytelnikami jest promocja czytelnictwa i biblioteki jako miejsca inspiracji, które przyciąga wielu miłośników książek.

Dla dzieci najmłodszych prowadzone są zajęcia pt. Świat Walta Disneya związane z niezapomnianymi bajkami z dzieciństwa, a dla dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych – Od piktogramu do alfabetu, czyli historia pisma. Zajęcia połączone są z prezentacją multimedialną oraz warsztatami plastycznymi.

Dzieci uczestniczące w spotkaniach aktywnie spędzają czas w bibliotece, układają puzzle, odgadują zagadki oraz wykonują z papieru znaną postać stworzoną w studiu Walta Disneya. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymuje pamiątkową zakładkę do książki.Tydzień Bibliotek 2016

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.