Tydzień Bibliotek 2016

W ramach Tygodnia Bibliotek ph. Biblioteka inspiruje w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela odbywają się zajęcia tematyczne dla różnych grup wiekowych.  Celem spotkań z czytelnikami jest promocja czytelnictwa i biblioteki jako miejsca inspiracji, które przyciąga wielu miłośników książek.

Dla dzieci najmłodszych prowadzone są zajęcia pt. Świat Walta Disneya związane z niezapomnianymi bajkami z dzieciństwa, a dla dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych – Od piktogramu do alfabetu, czyli historia pisma. Zajęcia połączone są z prezentacją multimedialną oraz warsztatami plastycznymi.

Dzieci uczestniczące w spotkaniach aktywnie spędzają czas w bibliotece, układają puzzle, odgadują zagadki oraz wykonują z papieru znaną postać stworzoną w studiu Walta Disneya. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymuje pamiątkową zakładkę do książki.

Tydzień Bibliotek 2016