Krzyż to księga życia, to droga jedyna… Bł. Honorat Koźmiński w służbie Bogu, ludziom i Ojczyźnie

Krzyż to księga życia, to droga jedyna… Bł. Honorat Koźmiński w służbie Bogu, ludziom i Ojczyźnie

W dniu 18 października odbył się wernisaż wystawy "Krzyż to księga życia, to droga jedyna... Bł. Honorat Koźmiński w służbie Bogu, ludziom i Ojczyźnie", która została przygotowana przy współpracy Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Nad wystawą patronat honorowy objęli: Ksiądz kan. Wiesław Kosek Dziekan Dekanatu Pułtuskiego, Jan Zalewski Starosta Pułtuski, Krzysztof Nuszkiewicz Burmistrz Miasta Pułtusk.

W uroczystości m.in. uczestniczyli s. Lidia Janowska przełożona prowincji płockiej, s. Agnieszka Kłosińska autorka prezentacji multimedialnej pt.„ Wyrosło i stało się wielkim drzewem” i br. Łukasz Woźniak, który powiedział słowo o Roku Jubileuszowym bł. Honorata Koźmińskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu oraz na wystawę (którą można oglądać do 14 listopada) codziennie w godzinach 1000 – 1600 w Galerii „4 Strony Świata”.

Grupy zorganizowane zainteresowane obejrzeniem wystawy proszone są o kontakt z Pułtuską Biblioteką Publiczną im. J. Lelewela, ul. Słowackiego 6, tel.: 23 692 21 51, e-mail: biblioteka@pultusk.plKrzyż to księga życia, to droga jedyna… Bł. Honorat Koźmiński w służbie Bogu, ludziom i Ojczyźnie

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.