XIII konkurs Art poétique

W dniu 10 kwietnia w Galerii Sztuki „4 Strony Świata” odbyła się XIII edycja Konkursu Poezji i Piosenki Francuskiej „Art poetique”. Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Starosty Pułtuskiego i Burmistrza Miasta Pułtusk, jego organizatorami są Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku oraz Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela.  Konkurs, który od kilku lat ma charakter ponadlokalny, rozgrywany jest w trzech kategoriach: recytacja poezji francuskiej w języku polskim, recytacja poezji francuskiej w oryginale oraz piosenka francuska. W tegorocznej edycji wzięło udział 40 uczestników z 10 szkół powiatu pułtuskiego oraz Nasielska i Wyszkowa.

Fundatorem nagród dla laureatów XIII edycji konkursu był Starosta Pułtuski. Zostały przyznane również 2 nagrody specjalne ufundowane przez Jolantę Siejbik, przewodniczącą Komitetu Międzyzakładowego NSZZ „Solidarność” w Pułtusku oraz Marię Korbal Prezesa Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pułtusku.

Uczestnicy konkursu, prezentując swoje aktorskie talenty i zdolności muzyczne, jak każdego roku, dostarczyli wszystkim zgromadzonym wielu miłych wrażeń.

XIII konkurs Art poétique