Spotkanie z Katarzyną Fabisiewicz

9 maja, w środowe popołudnie, gościem naszej biblioteki była poetka p. Katarzyna Fabisiewicz. Ostrołęczanka, historyk, archeolog, animatorka działań kulturalno - edukacyjnych opowiadała o swoim debiutanckim tomiku "Rapsodyczny". Poezja p. Fabisiewicz jest pełna inspiracji z różnych dziedzin sztuki: znajdziemy w niej nawiązania do wierszy Julii Hartwig, piosenek Kazika Staszewskiego czy filmów Jima Jarmuscha. Jest wymagająca, wiele w niej filozofii i prozy poetyckiej. Spotkanie uświetniły występy uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku: Olgi Grzywacz, Natalii Jarosik, Anny Jaworskiej, Piotra Rużańskiego i Anny Mroziewicz, laureatów konkursu Poezji i Piosenki francuskiej Art Poetique.

Spotkanie z Katarzyną Fabisiewicz