pisarką literatury dziecięcej

Spotkanie z Justyną Bednarek

3 kwietnia w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek, pisarką literatury dziecięcej. Spotkanie zorganizowano w ramach XVI Pułtuskich Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczestniczyli w nich uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej     nr 1 im. Klaudyny Potockiej, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki oraz wychowankowie SOSW.

Autorka znana jest głownie z książki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która daję odpowiedź na odwieczną zagadkę, co się dzieje z naszymi zaginionymi skarpetkami. Pani Justyna czytała fragmenty książek, opowiadała również jak wygląda praca autora i jaka historia zainspirowała ją do napisania tego opowiadania.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Fantastycznym urozmaiceniem było wykonanie prac plastycznych przez dzieci, ilustrujących przygody naszej zagubionej skarpetki.

Na koniec można było otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie poprowadzone w formie wspólnej zabawy było niezwykle udane i z pewnością na długo zapadnie  uczestnikom w pamięci.