Wakacje w Bibliotece
Z myślą o dzieciach, spędzających wakacje w mieście w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela oraz jej filiach zorganizowano bardzo atrakcyjne zajęcia. W lipcu udział wzięło 41 dzieci w wieku 5-12 lat. Oddział dla dzieci odnotował w tym okresie aż 277 odwiedzin czytelników. Warsztaty pod hasłem Wakacyjne hece w naszej Bibliotece prowadzone były od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczno – manualne, dlatego niemal codziennie dzieci wykonywały prace polegające na rysowaniu, malowaniu, wycinaniu i klejeniu. W trakcie spotkań odbywały się również zajęcia sportowo – rekreacyjne. Wspólnie wykonywaliśmy rysunki kredą, graliśmy w zbijaka, skakaliśmy na skakance i gumie. Prowadzone były również zabawy integracyjne. Prace plastyczne powstałe podczas zajęć można podziwiać na wystawie w Bibliotece.
We wtorek, 22 lipca zorganizowane zostało spotkanie ph. Czytanie na polanie. Nasza Biblioteka wspólnie z Nadleśnictwem Pułtusk przygotowała dla dzieci niespodziankę w formie aktywnego wypoczynku. Najmłodsi czytelnicy poprzez zabawę z wolontariuszami, poznali kulturę innych krajów. Dzieci nauczyły się: posługiwać pałeczkami, tańczyć makarenę oraz pisać swoje imiona w rożnych językach. Pan Adam Gadomski, pracownik Nadleśnictwa, przeczytał dzieciom opowiadania o leśnych zwierzątkach i zorganizował konkurs na najładniejszy bukiecik polnych kwiatów. Na zakończenie odbyło się ognisko, przy którym uczestnicy piekli kiełbaski.

31 lipca odbyło się ostatnie spotkanie w Oddziale dla Dzieci. Na koniec na najwytrwalszych uczestników czekały ciekawe zabawy, a dla wszystkich przygotowano słodkie upominki. Zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki i oglądania prac wykonanych przez dzieci.
W miesiącu sierpniu zajęcia odbywają się w Filii nr 1 na Popławach, ul. Brzozowa 5 oraz Filii nr 2, ul. 13 Pułku Piechoty 1.