Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodzony był Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto to powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego w 2003 roku. Fani Tolkiena w tym dniu organizują liczne spotkania i akcje czytelnicze.

Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela obchodziła to święto dzisiaj wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki. Odczytane zostały fragmenty książki J. R. R. Tolkiena "Łazikanty", a uczniowie otrzymali zakładki do książki i kalendarzyki.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena