Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci z pułtuskich szkół i przedszkoli miały możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych opowiadań oraz zabawnych wierszyków. W rolę lektorów wcielili się specjalni goście, znani pułtuszczanie, przedstawiciele lokalnej władzy oraz instytucji współpracujących z Biblioteką.

Opowiadania przybliżyli dzieciom:

Krzysztof Nuszkiewicz – Burmistrz Miasta Pułtusk

Róża Krasucka – Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk

Beata Jóźwiak – Wicestarosta pułtuski

ks. Michał Podgórski – wikariusz w parafii św. Mateusza

Michał Kisiel – dyrektor Domu Polonii

Andrzej Popowicz – dyrektor Muzeum Regionalnego

Bożena Potyraj – dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela

Katarzyna Kalińska – dyrektor Żłobka Miejskiego

Ewa Kowalczyk – dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej

Krzysztof Kamiński – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy

dr hab. Radosław Lolo – Dziekan Wydziału Historycznego AH

st. asp. Katarzyna Grzechnik – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Joanna Gregorczyk

Wanda Sochacka i Maria Jastrzębska – uczestniczki Dziennego Domu SENIOR-WIGOR
oraz pracownik Biblioteki: Justyna Brzozowska-Uchnast.

Łącznie w Czytaniu wzięło udział około 150 dzieci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach. W trakcie czytania dopowiadały końcowe słowa historii, zastosowane w wierszach rymy zgadywały.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania