Spotkanie z poetą serbskim Jovanem Zivlakiem - zapraszamy

Zaproszenie na spotkanie z wybitnym poetą serbskim Jovanem Zivlakiem 13 listopada godz. 1730 Czytelnia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela ul. Słowackiego 6

Spotkanie z poetą serbskim Jovanem Zivlakiem - zapraszamy
Zaproszenie na spotkanie z wybitnym poetą serbskim Jovanem Zivlakiem 13 listopada godz. 1730 Czytelnia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela ul. Słowackiego 6.

Jovan Zivlak poeta, eseista i krytyk literacki. Obecnie kieruje wydawnictwem Adresa. Redaktor i założyciel czasopisma Zlatna greda, założyciel i dyrektor znanego w świecie Międzynarodowego Nowosadzkiego Festiwalu Literackiego. Jego twórczość zamieszczana jest we wszystkich ważniejszych antologiach serbskiej poezji w kraju i za granicą.

 

W spotkaniu również udział wezmą:

 

- Mihailo Petkovski, radca Ambasady Serbskiej w Warszawie

 

- Grzegorz Łatuszyński, autor przekładu, poeta, tłumacz i krytyk

 

- Adriana Szymańska, poeta i krytyk

 

- Vladan Stamenković, pracownik Ambasady Serbskiej w Warszawie, poeta i tłumacz

 

- Maryla Siwkowska-Łatuszyńska, wydawca 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.