Spotkanie z Edytą Łubińską

Spotkanie z Edytą Łubińską
Z Edytą Łubińską „w sercu Afryki”
W naszych sytych i leniwych czasach często przyjmujemy za pewnik to, co dla wielu osób wciąż pozostaje całkowitą abstrakcją lub skromną odskocznią od codzienności. Dostęp do prądu elektrycznego, szeroka gama produktów spożywczych i …… woda pitna – wszyscy traktujemy je jako standard, niezbędny dla naszego „normalnego” funkcjonowania. Wczorajsze spotkanie „W sercu Afryki” z Edytą Łubińską – etnografem i antropologiem, badającym społeczności zamieszkujące tytułowe „serce Afryki” – uświadomiło nam, jak żyją i postrzegają rzeczywistość osoby funkcjonujące na co dzień w tak odległych od nas realiach. Pokazało nam także, iż pomimo surowych, często niebezpiecznych warunków życia ludów Afryki, pamiętają one jednak o tym, o czym my nierzadko zapominamy – jak pielęgnowanie pamięci o swoich korzeniach lub znaczenie wspólnotowego przeżywania.
Dziękujemy Pani Edycie Łubińskiej za wspaniałe spotkanie, po którym każdy z nas będzie już inaczej patrzył na każdą zmarnowaną kartkę papieru i wszechobecną w naszym świecie nadprodukcję niepotrzebnych błahostek.


Spotkanie z Edytą Łubińską

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.