Wyścig po historię

Konkurs historyczno – sprawnościowy Wyścig po historię, zorganizowany już po raz siódmy, na stałe wpisał się w obchody Dni Patrona Miasta św. Mateusza.

Wyścig po historię

Konkurs historyczno – sprawnościowy Wyścig po historię, zorganizowany już po raz siódmy, na stałe wpisał się w obchody Dni Patrona Miasta św. Mateusza. Organizatorzy, stawiając sobie za cel popularyzowanie kultury regionalnej i integrację pułtuskiej społeczności, w tym roku zwrócili szczególną uwagę na przypomnienie wydarzeń historycznych, dotyczących powstania styczniowego na naszym terenie.

Wyścig po historię jest dla uczniów szkół doskonałą okazją do wykazania się zarówno wiedzą historyczną, jak i sprawnością fizyczną. W tegorocznej edycji uczestnicy konkursu nie tylko jak co roku odpowiadali na pytania dotyczące znajomości historii naszego miasta, biegali na czas i strzelali z łuku ale też  mogli wykazać się umiejętnością oddawania celnych strzałów piłką do bramki.

Zdobywcy pierwszych miejsc: uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku, po niewielkich staraniach odszukali ukryty skarb.

Nagrody, statuetki oraz medale dla zwycięzców wręczyli: wiceburmistrz - Zenon Kowalewski oraz organizatorzy konkursu. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Pułtusk.

 Wyścig po historię

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.