ABSURD NIE CZYTAĆ – Noc Bibliotek 2023 już za nami

ABSURD NIE CZYTAĆ – Noc Bibliotek 2023 już za nami
W piątkowy wieczór Czytelnia zamieniła się w salę zamkową, wypełnioną po brzegi naszymi najmłodszymi czytelnikami. Pojawiły się księżniczki, rycerze oraz aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa, którzy poprowadzili animacje dla dzieci pt. „Tropem rycerskiej przygody”. Po intensywnej zabawie oraz wielu konkursach zaprosiliśmy dzieci oraz ich opiekunów na film „Moja mama Gorylica”, animowaną adaptację znanej w Polsce książki Fridy Nilsson.
Do godziny 20:30 można było skorzystać z naszych wypożyczalni, porozmawiać przy kawie, herbacie oraz wziąć udział w akcji „Uwolnij książkę”, która wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta.


ABSURD NIE CZYTAĆ – Noc Bibliotek 2023 już za nami

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.