Wycieczka dzieci i młodzieży z Białorusi

Dnia 20 lipca 2012 roku Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. J. Lelewela odwiedziła grupa dzieci i młodzieży z Białorusi.

Wycieczka dzieci i młodzieży z Białorusi

Dnia 20 lipca 2012 roku Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. J. Lelewela odwiedziła grupa dzieci i młodzieży z Białorusi. Podczas pobytu na koloniach w Pułtusku wyjeżdżali na wycieczki m.in. do Poznania, Krakowa, Warszawy, z chęcią zapoznali się też z historią miasta, w którym gościli.

W Bibliotece obejrzeli wystawę o zwyczajach i obyczajach Kurpiów pt. „…nie godzi się nie znać ziemi, na której mieszkamy”. Dzieci i ich opiekunowie wysłuchali historii pochodzenia Kurpiów, obejrzeli haft kurpiowski, wyroby koronkowe i oryginalne stroje kurpiowskie wypożyczone Bibliotece przez prywatnych kolekcjonerów. Krótki wykład uzupełniła prezentacja multimedialna. Na koniec uczestnicy obejrzeli film ilustrujący występ kurpiowskiego zespołu ludowego, przybliżający pieśni i tańce z regionu.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

 

 

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.