Literacki Tłusty Czwartek u Lelewela !!!

„Ujrzałam dzisiaj pierwszy siwy włos na twojej skroni…” ten powojenny szlagier nuci niejedna jeszcze osoba.

Literacki Tłusty Czwartek u Lelewela !!!

„Ujrzałam dzisiaj pierwszy siwy włos na twojej skroni…” ten powojenny szlagier nuci niejedna jeszcze osoba. Ta właśnie piosenka otworzyła spotkanie, które odbyło się 16 lutego 2012 roku w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej poświęcone  życiu i twórczości Marty Mirskiej. Pan Lech Chybowski i Anna Grabowska opowiedzieli o losach piosenkarki: jej miłościach, rozczarowaniach i smutnym, samotnym życiu już po zakończeniu kariery. Słuchaliśmy też piosenek w wykonaniu Marty Mirskiej. A ponieważ był Tłusty Czwartek, spotkanie zakończyło wspólne jedzenie pączków.

Chcielibyśmy, by spotkania Klubu Mola Książkowego były organizowane cyklicznie, raz w miesiącu, dlatego zapraszamy do zgłaszania się z prezentacją, opowieścią o ulubionym pisarzu, bohaterze literackim czy ukochanej książce.

 Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Projekt pt. Dawno, dawno temu... czyli opowieści moich dziadków Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 

Biblioteka Narodowa
 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości wydawniczych Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.