Dzień Kobiet

Dzień Kobiet jest hucznie obchodzony na całym świecie. Ale naprawdę wyjątkowo świętowany jest w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet jest hucznie obchodzony na całym świecie. Ale naprawdę wyjątkowo świętowany jest w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej. W czwartek, 8 marca, odbyły się – siódme już! – Męsko-Damskie Spotkania Marcowe. Sławni pułtuscy panowie, specjalnie dla zebranych dam, przygotowali literackie opowieści, wiersze, fraszki, pamflety a także… zabawne przebrania. Do udziału w zabawie zaproszeni byli: Lech Chybowski, Wojciech Dębski, Andrzej Dolecki, Henryk Kowalczyk, Zenon Kowalewski, Radosław Lolo, Krzysztof Łachmański, Zbigniew Matusiak, Krzysztof Nuszkiewicz i Krzysztof Wóltański. Każdy z nich zauroczył publiczność, nie tylko żeńską, można nadmienić, swoim występem. Zaprezentowały się również trzy zespoły z Publicznego Gimnazjum nr 3 – młodzi mężczyźni i jedna wokalistka śpiewali piosenki Stinga, Maćka Maleńczuka i innych artystów. Miłym akcentem kończącym spotkanie był wspaniały tort i lampka szampana. Panie i Panowie, do zobaczenia za rok!Dzień Kobiet

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.