Pułtusk czyta dzieciom

W ramach obchodów Dni Patrona Miasta św. Mateusza, Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela zaprosiła niezwykłych gości do Czytelni Biblioteki. Włączając się w ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 22 września br. o godz. 11.00 zorganizowaliśmy spotkanie ph. „Pułtusk czyta dzieciom”.Tym razem najmłodszym mieszkańcom naszego miasta czytali znani pułtuscy przedstawiciele instytucji współpracujących z Biblioteką.  Po zaczarowanej krainie wierszy i bajek oprowadzili nas:
Burmistrz Miasta Pułtusk – Wojciech Dębski
Dyrektor ZS nr 4 – Krzysztof Łachmański
Strażak – Andrzej Buźniak
Komendant Policji – Zbigniew Matusiak
Wikariusz z Parafii Św. Mateusza - Ksiądz Jacek Zakrzewski
Dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej – Lech Chybowski
oraz pracownik Oddziału dla Dzieci – Justyna Brzozowska.
Było barwnie i kolorowo, a nasi goście zostali bardzo mile przyjęci przez najmłodszych słuchaczy. Ilustracje oraz charakteryzacja nawiązywały do prezentowanych utworów, przez co wzmocniły przeżycia literackie najmłodszych, dając im plastyczną interpretację zawartych treści. Zdolności aktorskie osób czytających wywołały uśmiech i radość wśród słuchaczy. Wspaniałą publiczność stanowili uczniowie pułtuskich szkół i przedszkoli oraz ich rodzice.Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, a jego zakończenie upamiętniliśmy pamiątkowym zdjęciem.