Wakacje w Bibliotece

W ramach letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej trwają bardzo atrakcyjne zajęcia.

Wakacje w Bibliotece

W ramach letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela oraz filiach zorganizowane były bardzo atrakcyjne zajęcia, gry i zabawy dla najmłodszych.

Podczas wakacji w bibliotece prowadzono zajęcia z najmłodszymi jej czytelnikami. Odbyło się 39 spotkań, w których uczestniczyło 49 dzieci, a Oddział dla dzieci odnotował w tym okresie 557 odwiedzin.

W wyniku współpracy podjętej w 2013 r. z Panią Natalią Wielechowską pracownikiem Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego uczestnicy zajęć mogli również dowiedzieć się o zwierzętach i przyrodzie. Spotkania wzbogacone były poprzez prezentacje multimedialne oraz spacery przyrodnicze na terenie miasta Pułtusk.

 

 

 

W wakacje poza zajęciami plastyczno – manualnymi dzieci korzystały z komputerowych gier zręcznościowych i edukacyjnych zakupionych ze środków z programu Orange dla bibliotek. Przy pomocy gier zręcznościowych dzieci mogły wyrobić sobie zręczność, szybkość i zwinność oraz wytrzymałość. Natomiast za pomocą gier edukacyjnych przeprowadzić fascynujące eksperymenty i pogłębić swoją wiedzę z wielu dziedzin życia m.in. nauki, techniki, sztuki, sportu.

 Wakacje w Bibliotece

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.