Zajęcia edukacyjne w Oddziale dla Dzieci - zapraszamy

Zajęcia edukacyjne w Oddziale dla Dzieci - zapraszamy

W Oddziale dla Dzieci Pułtuskiej Biblioteki odbywają się zajęcia z przysposobienia bibliotecznego oraz biblioterapii, w których uczestniczyli uczniowie ze szkół powiatu pułtuskiego. Podczas lekcji dzieci miały możliwość zapoznania się z księgozbiorem biblioteki, poznały historię naszej placówki oraz formy pracy dostosowane dla najmłodszego czytelnika. Starsi uczniowie próbują odnaleźć książki na półce korzystając z katalogu bibliotecznego, a młodsze dzieci przeglądają książki dostosowane do ich wieku. Dużym zainteresowaniem cieszą się małe książeczki, z których dzieci próbują coś odczytać za pomocą lupy. Również książki z szablonami oraz ukrytymi obrazkami bardzo podobają się naszym gościom.

W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się również z regulaminem, sposobem korzystania  z Biblioteki. Dzieci obiecały przekazać tę informację rodzicom i wspólnie z nimi wypożyczać książeczki do domu. Bibliotekę odwiedzili dotychczas uczniowie ze szkół podstawowych gminy Pułtusk i powiatu m.in. z Gzów, Przewodowa Poduchownego, Niestopowa oraz Błędostowa. Ogółem w zajęciach uczestniczyło 137 osób. Uczniów wraz z wychowawcami zapraszamy do udziału w zajęciach bibliotecznych. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 23 692-21-51. Osoba do kontaktu – Justyna Brzozowska –Uchnast

Serdecznie zapraszamy!