W dniu 29 kwietnia 2015 r. z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja oczyma Jana Matejki

W dniu 29 kwietnia 2015 r. z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela odbyła się prelekcja dra. Radosława Lolo. Temat spotkania to Konstytucja 3 Maja oczyma Jana Matejki. Na podstawie obrazu Jana Matejki Konstytucja 3 Maja, prelegent omówił postaci znajdujące się na nim oraz jaki miały wpływ na powstanie dokumentu. Fascynująca edukacja historyczna!

Organizatorzy spotkania to:

Burmistrz Miasta Pułtusk,

Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela

Pułtuskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne.