Pułtusk czyta dzieciom

W dniu 29 września w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej Bibliotece dzieci z pułtuskich przedszkoli oraz wychowankowie SOSW miały możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych opowiadań oraz zabawnych wierszyków. W rolę lektorów wcielili się goście, znani pułtuszczanie, przedstawiciele lokalnej władzy oraz instytucji współpracujących z Biblioteką oraz sami bibliotekarze. Opowiadania przybliżyli dzieciom:

Krzysztof Nuszkiewicz – Burmistrz Miasta Pułtusk

Róża Krasucka – Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk

ks. Michał Podgórski – wikariusz w parafii św. Mateusza

Patrycja Kazimierczak – sekretarz Miasta Pułtusk

Piotr Karkowski – kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu

Michał Kisiel – dyrektor Domu Polonii

Bożena Potyraj – dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej

Lidia Sadowska – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4

Iwona Staśkiewicz – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5

Katarzyna Kalińska – dyrektor Żłobka Miejskiego

Aleksandra Adamska – psycholog w Dziennym Domu SENIOR-WIGOR MOPS-u

Wanda Sochacka i Maria Jastrzębska – uczestniczki Dziennego Domu SENIOR-WIGOR oraz pracownicy Biblioteki: Bogusława Korsak, Barbara Zbrzezna oraz Justyna Brzozowska-Uchnast.

Łącznie w trzech spotkaniach uczestniczyło ponad 160 dzieci. Na zakończenie spotkań dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem oraz pamiątkową zakładką do książki.

Projekt pt. Projekt Lem dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Zakup nowości wydawniczych „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.