Dawno, dawno temu… rozstrzygnięcie konkursu literackiego

Uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literackiego na najpiękniejszą baśń z motywem regionalnym „Dawno, dawno temu…” miało miejsce 13 grudnia 2016 r. w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej. Wzięło w nim udział 38 uczniów klas V-VI z 13 szkół powiatu pułtuskiego.

Autorzy prac wykazali się pomysłowością, oryginalnością i umiejętnością posługiwania się piękną polszczyzną. Poziom prac był wysoki.

Jury w składzie: Bożena Potyraj – dyrektor PBP, Aldona Nalewajk - zastępca dyrektora PBP, Kamil Uchnast – instruktor PBP przyznało 3 nagrody główne i 8 wyróżnień.

Lista osób nagrodzonych

I nagroda

Magdalena Śniegocka, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku

II nagroda

Paulina Chrustowska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Zawadzkiego w Strzegocinie.

III nagroda

Agata Kowalczyk, uczennica Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego w Pułtusku.

Wyróżnienia

- Mateusz Makowski, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie,

- Julia Przybyłek, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie,

- Igor Kruszewski, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrytem,

- Bartosz Bożyk, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Zawadzkiego w Strzegocinie,

- Malwina Rosiak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędostowie,

- Katarzyna Gościniak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Pniewie,

- Klaudia Andrzejewska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie,

- Anna Mroziewicz, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego w Pułtusku.

Dawno, dawno temu… rozstrzygnięcie konkursu literackiego